Kıbrıs Türkü Hollywood yıldızın Tamer Hassan’dan depremzedelere destek

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzeleler, 11 vilayetimizde ağır yıkımlara neden oldu. Binlerce binanın yerle bir olduğu sarsıntı felaketinde 48 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Game Of Thrones başta olmak üzere 60’ın üzerinde Hollywood sinemasında rol alan Kıbrıs Türkü asıllı ünlü İngiliz oyuncu Tamer Hassan da depremzedeler için Türkiye’ye geldi.

“BÖLGEDE HER ŞEY ÇOK BERBATTI, YAPABİLDİĞİMİZ YARDIMLARI YAPTIK”

Deprem bölgelerini ziyaretlerinin akabinde Aydın’ın Kuşadası ilçesine gelerek afetzedelere yardımlarını sürdüren Tamer Hassan, bölgede yaşadıklarını anlattı. Zelzelenin akabinde bir yakınıyla süratle bölgeye intikal ettiklerini anlatan Hassan, “Bölgede her şey çok berbattı. Yapabildiğimiz yardımları yaptık. İngiliz SKY televizyonuna bağlanarak durumu İngiltere’deki yardımseverlere duyurduk. Oradan da dayanaklar gelmeye başladı. Ben de hala elimden geleni yapmaya çalışıyorum. 3 hafta bölgede kaldım, lakin daha çok yardım gerekiyor” dedi.

YARDIM DAVETİ YAPTI

Hassan ayrıyeten, “Yardım edin, sarsıntının yaralarını daima birlikte saralım” diyerek vatandaşlara davette bulundu. Zelzele bölgesinden Kuşadası’na gelerek Davutlar Mahallesi’ndeki Gençlik Kampına yerleştirilen afetzedeleri de ziyaret eden Tamer Hassan, gereksinim listesini alıp kampın tüm muhtaçlıklarını karşıladı ve yetkililere teslim etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir