Son Dakika: Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur tutuklandı

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Emre Olur örgüt üyeliğinden tutuklandı. 

Emre Olur’un avukatı Odatv’ye yaptığı açıklamada Volkan Bahadır yaptığı açıklamada Emniyet’te makûs muamele görmediklerini tabir ederek “Savcı birçok gazeteci ismi ‘Sedat Peker ile görüşmek istedi mi’ diye sordu” dedi.

Volkan Bahadır kelamlarına şöyle devam etti: 

  • Emre Olur dün 38 sayfa söz verdi. Tweetleri kendi attığını kabul etti. 2 suçlama var: Kabahati ve hatalıyı övmek ve örgüt üyeliği. 
  • Dubai’den Belgrad’a Belgrad’tan ise Tiran’a uçuyor. Bu bileti Birleşik Arap Emirlikleri polisi veriyor. Direkt göndermiyor. Sırbistan kabul etmiyor ve Arnavutluk Havalimanı’nda gözaltına alınıyor.

Emre Olur’un İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki ve İstanbul Anadolu Başsavcılığı’ndaki tabiri “Suç işlemek emeliyle kurulan örgüte üye olmak” ve “Suç ve hatalıyı övme” kabahati kapsamında alındı.

Emniyet’te 38 sayfa tabir veren Olur’a çok sayıda soru yöneltildi.

NE OLMUŞTU?

Hakkında “tehdit”, “suçu ve hatalıyı övmek”, “hakaret”, “suç işlemek hedefiyle kurulan örgüte üye olma”, “basit yaralama”, “sesli, yazılı yahut imajlı bir mesaj ile hakaret” hatalarından arama kaydı Olur, Tiran Havalimanı’nda gözaltına alınarak 18 Eylül’de Türk yetkililere teslim edilmişti.

Bu kapsamda gözaltına alınarak Türkiye’ye getirilen Olur, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine götürülmüştü.

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir