‘Seni MİT’e alacağız’ istismarında okul müdüründen ‘minnet borcu’ savunması

Konya’da lise öğrencisi G.A.’nın (17) ‘Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ denilerek, cinsel istismara uğramasına ait ek savunmalar verildi.

G.A. ile kendisini ‘MİT mensubu’ olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal’a (35) dini nikah kıyan okul müdürü Harun Avcu (56), iddianameye ek savunma gönderip, tahliyesini istedi.

DHA’nın haberine nazaran, okul müdürü Avcu savunmasında, “Mağdurların cinsel istismarı ile bir ilgim yok. Ahmet Mandal’ı okula gelip evvel kendini müteahhit olarak tanıtmasıyla tanıştık. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne verdiği teklif ile okulun tamirat işlerini aldı. Disiplinli bir yönetimci olduğum için CİMER’e şikayet edildim. Ben de bunu araştırmak için öğrencim K.K.’den yardım istedim. Bu sırada Ahmet Mandal da vardı lakin konuşmadı. Bir hafta sonra Ahmet Mandal elindeki belgeyi gösterip, MİT’çi olduğunu ve yardım edebileceğini söyledi. Ben de buna inandım. Okul müdürü olmama yardımcı olan Asuman Sahar Koleri’nin ‘Sen imam hatip mezunusun. Bunların nikahını kıyalım. Dualarını yapıver’ demesi ile okul müdürü olmamda yardımı olan Koleri’ye minnet borcumu ödemek için dualarını yapıverdim” dedi.

Ne olmuştu?

Lise müdürü Harun Avcu, geçen yıl kasım ayında son sınıfta okuyan G.A. isimli kız öğrenciye, ‘Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ diyerek, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı.

Mandal, argümana nazaran; G.A.’ya günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.’nın durumu anlattığı ailesi şikayetçi oldu. Kendisini ‘MİT mensubu’ olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp ‘çocuğun cinsel istismarı’ cürmünden tutuklandı. Tıpkı okulda eğitim gören K.K. isimli kız öğrenci de Mandal’ın kendisini taciz ettiğini belirterek şikayetçi oldu. Soruşturma kapsamında ayrıyeten dini nikah kıyan Harun Avcu ile G.A. ve Mandal’ın dini nikahının kıyıldığı okulun müdürü olan Asuman Sahar Koleri tutuklandı.

37’ŞER YIL MAHPUS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Savcılık hazırladığı iddianamede, tutuklu 3 kuşkulu hakkında ‘cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ kabahatlerinden 37’şer yıla kadar mahpus; tutuksuz A.A., M.K., B.K., H.K. içinse ‘cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ cürümlerinden mahpus cezası istedi. İddianame 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir