Özdağ’dan belediye iddiası: Dosya hazırlanıyor

Sözcü Televizyonu’nda yayınlanan Nokta Atışı programında İpek Özbey’in sorularını yanıtlayan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimler öncesi birtakım belediyelere karşı evrak hazırlandığını tabir eden Özdağ, “Ankara ve İstanbul’u almayı hedefleyecekler. Bunun için Ankara ve İstanbul’da seçim öncesinde diğer baskı yollarını görebiliriz.” dedi.

“BAZI BELEDİYELERE KARŞI BELGELER HAZIRLANIYOR”

İktidarın birtakım belediyeleri almak için belge hazırladığını öne süren Özdağ, şöyle konuştu:

“Yaşlanmış ve yorulmuş bir iktidar var. Bu yerel seçimi kazanıp ondan sonra yüzde 30’larla tekrar iktidarını koruma edecek bir sürece dönebilmek için baskı sistematiğini devam ettirmek zorunda. Ankara ve İstanbul’u almayı hedefleyecekler. Bunun için Ankara ve İstanbul’da seçim öncesinde diğer baskı sistemlerini görebiliriz.

Belirli belediyelere karşı evrakların hazırlandığını biliyorum. Belediye isimlerini biliyorum ancak vermiyorum. Çok kısa mühlet kaldığı için operasyonun yapılması durumunda ortaya olumsuz sonuçlar, reaksiyon çıkartacağı için yapılmadı operasyonlar. Onların önümüzdeki süreçte devreye sokulacağından eminim. Zira çok kapsamlı belgeler. Göreceğiz, tüm bunları yaşayacak Türkiye.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir