Caz vokalisti Ayşe Gencer son yolculuğuna uğurladı

Türkiye’de caz müziğinin akla gelen birinci isimlerinden İlhami Gencer ile Ayten Alpman’ın kızı, caz vokalisti Ayşe Gencer Demirer (66), geçtiğimiz cuma günü hayatını kaybetti. Bir müddettir tedavi gördüğü hastalığa yenilerek hayatını kaybeden Demirer için Levent Afet Yolal Camii’nde cenaze merasimi düzenlendi.

Ayşe Gencer Demirer’in eşi İmer Demirer ile kardeşi Bora Gencer’in taziyeleri kabul ettiği cenaze merasimine, ailesi üyeleri, yakınları ve caz dünyasından isimlerin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi katıldı.

Türk caz müziğinin en kıymetli isimlerinden Ayşe Gencer Demirer, ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının akabinde Ulus Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“BİR ANDA GİTTİĞİ İÇİN YIKILDIK”

Ayşe Gencer Demirer’in kendisi üzere müzisyen olan kardeşi Bora Gencer, ablasının bir müddettir hastalıkla boğuştuğunu belirterek şunları söyledi;

*Bizim için mevt her vakit olabilecek bir şey olağan ki. Aile olarak, babamızdan öğrendiğimiz olağan ki. Bu dünya, palavra bir dünya, kısa bir ömür. Ablamın hastalığını biliyorduk natürel fakat bir anda gittiği için biz yıkıldık.

*Zamansız, biz ayarlayamıyoruz. Hayatla ilgili ne kadar plan yapsak da her vakit bileceğiz ki biz dengelemiyoruz bunu. Bizim elimizde olan bir şey değil ömür. O yüzden çok üzgünüz olağan ki. İnşallah gittiği yerde huzur içinde uyur.

İLHAMİ GENCER KIZININ ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYOR

*Babamıza söylemedik. Zira babam da çok büyük, bir rahatsızlık geçirdi. O’nu bu türlü pamuklar içinde saklıyoruz.

*O yüzden burada yok zati, haberi yok. Televizyonları kapatıyoruz, cep telefonunu aldık, bozuldu falan diye. O’na, nasıl, ne vakit söyleyeceğiz, nasıl yapacağız bilemiyoruz yani. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir